Női kosár: vereséget szenvedtek a győriek a legutóbbi bronzérmes otthonában

Győr+ Fotó: fiba.basketball
2024.10.17. 09:43

A női kosárlabda Euroligában a ZVVZ USK Praha 82–68-ra győzött a SERCO UNI Győr ellen szerda este.

ZVVZ USK Praha–SERCO UNI Győr 82–68 (17–10, 28–24, 25–16, 12–18)

Prága, női Euroliga-mérkőzés, D csoport, 2. forduló. V.: Dahra (francia), Värv (észt), Matuszewska (lengyel).

ZVVZ USK Praha: Voracková 7/3, CONDE 26/6, Ayayi 10/3, Vyoralová, HARRISON 16. Cs.: HOF 18, Pribylova, Andelova 5/3, Sipová. Edző: Natalia Hejková.

SERCO UNI Győr: DUBEI 14/12, Dombai 8/6, Bach 3, Garbin 8/3, KISS V. 13. Cs.: Angyal 10/3, Wentzel 2, Goree 6, Telenga 4. Edző: Cziczás László.

Bár a prágaiak szerezték az első pontokat, a folytatásban átvették a győriek vezetést. Később viszont rendezte a sorokat a cseh bajnok, mely 8–0-val fordított, és a szakasz végére hétpontos előnyt épített ki. A második negyedet 6–2-vel kezdve tíz pont fölé növelte előnyét a Praha, de Dombai, majd Kiss Virág kosaraival kapaszkodott a győri csapat, de aztán megint a házigazda pillanatai következtek, a legutóbbi kiírásban bronzérmes prágaiak már 38–21-re vezettek. A félidő hajrájában egy 8–0-ás rohanással közelítettek a lányok, már 39–32 is volt, de a nagyszünetre megint nyílt egy kicsit az olló. Angyal kosara zárta le a meccs első felét, ezzel 45–34 volt oda.

A fordulást követően 5–0-val nyitott a Prága, Kiss Virág dobta az első győri kosarat. Megtörni azonban nem tudták a házigazdát, mely nem sokkal később már húsz ponttal vezetett (58–38), sőt, ezt is meg tudták toldani Natalia Hejková tanítványai. A szakasz 70–50-es állásnál zárult. Az utolsó tíz percben Angyal triplájával kapaszkodtak a lányok, majd az irányító egy büntetőt is bedobott. Dubei hármasa után megint közelebb kerültek a győriek ellenfelükhöz (71–57), de mielőtt reménykedni lehetett volna, visszaállt a húsz pont körüli hazai vezetés (78–59). A meccset összességében simán nyerte a cseh együttes.

Sajnos az első félidőben a 16 eladott labdával olyan előnyt adtunk az ellenfélnek, amit nem tudtunk behozni, és nagyon jó formába lendült a hazai csapat a könnyű kosarak miatt. Nem tudtuk őket utolérni már a mérkőzés további szakaszában, de ettől függetlenül voltak olyan pillanatok, amik kifejezetten tetszettek, és a játék bizonyos szegmensében tudtunk fejlődni, erre pedig tudunk építeni a jövőben” – fogalmazott Cziczás László a mérkőzést követően.

Forrás: SERCO UNI Győr